GOLDMERINO

O Firmie

Firma Handlowo-Usługowa GOLDMERINO

Dziubas Stanisław

Suche19, 34-520 Poronin,
tel: 664 942 975

ZAPYTAJ LUB ZNAJDŹ INTERESUJĄCY CIĘ PRODUKT Z WEŁNY A NASTĘPNIE
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI TELEFONICZNIE W CELU OMÓWIENIA SZCZEGÓŁÓW
ZOBACZ GALERIĘ DOSTĘPNYCH WZORÓW NASZYCH PRODUKTÓW


Gold Merino to uznany producent odzieży i akcesoriów z wełny. Firma powstała w 2008 r. i od początku swojej działalności stawia na najwyższą jakość oferowanych produktów, zwracając szczególną uwagę na pozyskiwane surowce naturalne, estetykę i atrakcyjne wzornictwo.
Swoje produkty wytwarza tylko i wyłącznie z naturalnych dzianin: w większości z wełny merynosa, polskiej podhalańskiej owczej wełny, kaszmiru oraz wełny wielbłądziej.

Zdrowie i bezpieczeństwo Klientów to wartość nadrzędna, dlatego też Firma Gold Merino stale poszerza swój asortyment o produkty wpisujące się w popularny trend zdrowego trybu życia.
W swojej ofercie firma oferuje odzież damską, męską i dziecięcą (swetry, kamizelki, kapcie), akcesoria: koce, kołdry, poszewki, prześcieradła, czy wyroby zdrowotne jak pasy ogrzewające, nakolanniki czy inne.

Wełna to zdrowy, przyjazny dla dzieci, dorosłych i zwierząt surowiec naturalny. Gold Merino stosuje wełnę pozyskiwaną z owiec rasy merynos.
To najwyżej jakości wełna, w branży odzieżowej uważana za produkt najwyżej klasy. Merynosy to owce górskie wywodzące się z terenów Hiszpanii, obecnie najwięcej wysokojakościowych hodowli znajduje się w Australii i Nowej Zelandii.
Merynosy żyją w bardzo ekstremalnych warunkach klimatycznych, latem temperatura w takich miejscach dochodzi do 40 st. C., natomiast zimą spada poniżej -20 st. C. Stąd wełna od tego zwierzęcia posiada termo aktywne właściwości ? zatrzymuje ciepło w zimie i chłodzi latem. Co więcej wełna ta mimo gęstego splotu pozwala oddychać skórze.

Charakterystyczną cechą wełny z merynosów jest jej duża miękkość i puszystość, przy czym włókna są wyjątkowo sprężyste i cienkie. Dla porównania ludzki włos ma grubość 60-80 mikronów, natomiast włókno wełny merynosów 17,5-24 mikronów.
Wykorzystuje się ją nie tylko do produkcji odzieży zimowej: swetrów czy szalików, ale także bielizny. Dzięki swym właściwościom nie drażni skóry, niweluje nieprzyjemny zapach potu i jest antybakteryjna stąd wykorzystuje się ją również przy produkcji odzieży dziecięcej.

Gold Merino wykorzystuje wełnę z pierwszego strzyżenia ze stosunkowo młodych owiec, dzięki czemu zachowuje ona swoją najwyższą jakość i równocześnie posiada wszystkie właściwości zdrowotne.
Wełniane produkty są nie tylko wygodne i zapewniają zdrowy wypoczynek, ale także idealnie sprawdzają się w profilaktyce różnych schorzeń: przy zmianach reumatycznych, zaburzeniach krążenia, urazach, zwyrodnieniach stawów i kręgosłupa.
Warto również dodać, że wełna owcza charakteryzuje się dużą higroskopijnością, gdyż potrafi wchłonąć ilość wody odpowiadającą 30% własnej masy, zachowując wrażenie suchości.
Ponadto produkty z wełny merynosa są nieuciążliwe w pielęgnacji. Można prać je ręcznie w temperaturze 30 st. C. w środku piorącym przeznaczonym do wełny i zawierającym lanolinę. Nie należy jej wykręcać i prasować.

Wszystkie zdjęcia