Nowy Wiśnicz

Nowy Wiśnicz - miasto w woj. małopolskim, w powiecie bocheńskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Nowy Wiśnicz. Położone jest na Pogórzu Wiśnickim przy drodze wojewódzkiej nr 965 z Bochni do Limanowej, w odległości 8 km od Bochni.


Przyroda i turystyka:
Miasto leży na obszarze Wiśnicko-Lipnickiego Parku Krajobrazowego. Walorami miasta są cenne zabytki architektoniczne i nieskażona przyroda. W bliskiej okolicy znajduje się kilka obiektów chronionej przyrody:
rezerwat przyrody Kamień-Grzyb, z głazem w kształcie grzyba o wysokości ok. 7 m, znajdujący się na południe od Nowego Wiśnicza,
pomnik przyrody Kamienie Brodzińskiego z grupą ciekawych kształtem skał zbudowanych z piaskowca istebniańskiego, na wzniesieniu Paprotna, położony na granicy Lipnicy Murowanej i Rajbrotu,
Skałki Chronowskie - pomnik przyrody nieożywionej; wychodnie piaskowca znajdujące się w wierzchowinowych partiach Kobylej Góry (na terenie wsi Chronów, przy granicy z Borówną).
Szlaki turystyczne: niebieski: Bochnia  Nowy Wiśnicz Kamień Grzyb  Paprotna (obok Kamieni Brodzińskiego)  Rajbrot  Łopusze  Przełęcz Rozdziele  Widoma  góra Kamionna  Pasierbiecka Góra ?Tymbark.

Urząd Miejski w Nowym Wiśniczu
32-720 Nowy Wiśnicz
ul. Rynek 38

tel.: 14 68 509 12
fax: 14 68 509 11

www.nowywisnicz.pl